Technické informácie

Čo je to dyha?

Čo je to dyha, čo znamená a obnáša mať dyhované dvere.  Dyha je prírodný materiál, drevo (peň stromu) najvyššej kvality, ktorý sa reže,kraja alebo lúpe na tenké pláty.Takýto list sa následne znovu krája a zošíva na rozmery stanovené mierami dverí. Po zošití sa vytvorený plášť nalepí na už zhotovené krídlo dverí. Po vyschnutí lepidla sa krídlo dva-krát vybrúsi a nanesie sa pomocou vysoko tlakového systému ošetrujúci a stabilizujúci polomatný lak. Povrchová úprava dyhovaním sa radí medzi najstaršie a najkvalitnejšie povrchové úpravy interiérových dverí a zárubní.Firma BATHORY Interiérové dvere ponúka dyhy v prevedeniach: Dub, Buk, Mahagón, Orech Americký, Amazonika,Javor, Smrek, Jelša, Čerešňa.

Čo je to laminát?

Laminát je umelí materiál, kompozit ktorý sa vyrába pomocou lisovania pri vysokých teplotách. Medzi najlepšie vlastnosti laminátov zaradujeme jeho tvrdosť, ktorá sa nedá porovnať zo žiadnou inou povrchovou úpravou, či už dverí alebo zárubní. Druhou veľkou výhodou laminátov je farebné prevedenie, kde je takmer nevyčerpateľné množstvo farebných možností v rôznej pórovitosti materiálu. Tretou výhodou je porovnanie ceny a kvality kde sa laminát udržuje už viacero rokov na prvých priečkach.

Ako každý materiál aj laminát má svoje triedy kvality a to buď CPL laminácia alebo HPL laminácia. CPL laminát je významný svojou cenou,  jemnou elastickosťou no žiaľ nižšou odolnosťou voči HPL laminátom. HPL laminát sa považuje za špičku medzi laminátmi, vyznačuje sa nesmierne dlhou trvanlivosťou a tvrdosťou.

Striekané dvere

Povrchovú úpravu striekaním aktuálne zaradujeme medzi najmodernejšie a najexkluzívnejšie povrchové úpravy interiérových dverí. Táto forma povrchu je v kontexte s interiérom domu či bytu veľmi príjemná a navodzuje extravagantný a zároveň veľmi moderný štýl.

Firma Bathory interiérové dvere ponúka striekané dvere vo farbe biela polo-matná farba ktorá sa na dvere nanáša v troch pracovných postupoch (2-krát základ, 1-krát vrch), čo dodáva dverám omnoho vyššiu kvalitu a odolnosť.

 

Voština

Čo je to voština a aké sú jej výhody.

Voština je výplň dverí, ktorá sa vyrába z tvrdeného papiera, má šesť uholníkový tvar ktorý dodáva dverám vysokú pevnosť.

Výplň v prevedený voština má svoje veľké pozitíva, no žiaľ, ako všetky materiáli má aj  svoje negatíva. Medzi top vlastnosti tejto výplne zaradujeme jej pevnosť porovnaní s hmotnosťou dverí, čím šanujeme najviac namáhané miesta na dverách a zárubniach (pánty). Druhou top vlastnosťou tejto výplne je jej konzistencia, kde ju zaradujeme do prírodného materiálu. Tretia, taktiež veľmi atraktívna vlastnosť tohoto materiálu v porovnaní s ostatnými materiálmi je jeho cena.

No ak by ste potrebovali miestnosť odhlučniť alebo tepelne odizolovať výplň voština nieje príliš vhodná.

DTD doska

Čo je to DTD doska ?

DTD doska inak, nazývaná aj dutinková drevotrieska sa skladá z veľkého množstva drevnej štiepky a pilín zlepených živicou.

Dvere s DTD výplňou sú špecifické svojou pevnosťou, ktorá je pri častom namáhaní veľmi dôležitá ako napríklad v školách, kanceláriách, na verejných priestoroch alebo vo firmách. Taktiež je výnimočná svojou hmotnosťou a zvukovou izoláciou. Pri takýchto dverách si môže byť každý zákazník istý, že dvere mu zaistia určitý (vysoký) štandard súkromia.

Doba ide stále v pred a ľudstvo sa rozhodlo že bude svoju prírodu chrániť. A práve v tomto bode má svoje jemné mínus spomínaná DTD výplň ktorá je omnoho pomalšie rozložiteľná v porovnaní s voštinou.

Nobasil

Čo je to nobasil a do akých dverí by sme si ho mali kúpiť.

Nobasil, inak nazývaný aj sklená vata sa vyznačuje svojou hustotou, požiaru schopnosťou a taktiež slúži ako dobrý izolant tepla a hluku. Primárne tento materiál používame ako výplň do protipožiarnych dverí s rezistenciou voči ohňu a dymu. Sekundárne ponúkame tento materiál ako výplň do dverí so super vlastnosťami.

Jediná drobnosť ktorá by sa dala vytknúť tomuto materiálu, je jeho nedokonalé opracovanie ktoré nás núti ponúkať  túto výplň len do plných dverí bez kaziet a presklení.

 

Rám zo smrekového dreva

Smrekové drevo používané na výrobu interiérových dverí  Bathory sa vyznačuje svojou vysokou kvalitou, ktorú zaradujeme do akosti 1 (1.trieda). Drevo na smrekové hranolky je sušené v tepelno vzduchových sušiarniach kde nám teplí vzduch cirkulujúci medzi smrekovými fošňami drevo vysuší na vlhkosť max: 10 percent. Takáto vlhkosť dreva nám zaručuje kvalitu a stabilizáciu hranolkov.

Odolnosť a kvalita smrekových kostier na interiérové dvere sa nedá porovnať zo žiadnou inou. Nakoľko má smrekové drevo ideálne vlastnosti pre výrobu dverí ako sú hustotu a pevnosť materiálu.